Манчини обвини Рууни за червения картон

Роберто Манчини обвини Рууни за червения картон на Компани Снимка: Getty Images
Роберто Манчини обвини Рууни за червения картон на Компани

Мениджърът на Манчестър Сити Роберто Манчини обвини Уейн Рууни за червения картон, който получи Венсан Компани в дербито между двата манчестърски клуба в третия кръг от турнира за Купата на ФА.

Според Манчини, Рууни е "казал" на съдията Крис Фой да покаже червен картон на капитана на Сити заради влизането му с два крака срещу Нани - след това нарушение Сити остава с 10 човека, само 11 минути след началото на мача.

Манчини обаче е уверен, че точно загуба от Юнайтед ще мотивира допълнително играчите му да се борят за титлата във Висшата лига и обяви, че клубът ще обжалва решението на Фой през Футболната асоциация.

На италианеца му се наложи да се извинява за жест, подобен на този, за който обвинява Рууни - във вторник Роберто се извини за симулацията на показване на картон, която разигра край страничната линия в мача срещу Ливърпул - тогава Манчини беше твърдо убеден, че Мартин Шкъртел трябва да бъде изгонен.

Сега обаче Манчини настоява, че Рууни е притиснал Фой, за да изгони Компани.

"Нарушението не беше за червен картон - убеден е Роберто. - Рууни каза на Фой какво да реши. Той беше твърде близо до съдията."

Когато Манчини беше запитан на пресконференцията след мача дали ще потвърди, че обвинява Рууни за решението на съдията, мениджърът на Сити отвърна следното: "Да, но не искам да говоря за рефера.

"Ще обжалваме и съм сигурен, че ще спечелим обжалването. Всеки си има гледна точка, но може ли да ми обясните каква беше причината Компани да получи червен картон?"

Естествено, мениджърът на Юнайтед сър Алекс Фъргюсън отхвърли обвиненията на Манчини, че червеният картон е бил показан по грешка, но допълни, че Нани е извадил късмет и се е отървал без контузия след този сблъсък.

"В такива случаи винаги се показва червен картон, а и Нани извади късмет при сблъсъка. Влизане с двата крака винаги означава изгонване. Компани имаше намерение да го събори, не да играе за топката. Нани наистина извади късмет, последствията можеше да са много тежки.

"И преди съм виждал Компани да прави такива влизания, но някак си му се е разминавало. Късмет, защото ако се бяха ударили здраво, Нани щеше да е тежко контузен."

Според Манчини, Сити е "моралният победител" в този мач и повтори, че точно тази загуба ще мотивира тимът му да спечели Висшата лига.

"Най-важната ни цел си остава титлата - обясни италианецът. - Смятам, че можем да го направим.
"Юнайтед е най-силният отбор в Англия и след като играхме по този начин срещу тях с 10 човека, значи сме добри. Ако всеки мач играем така, то ще спечелим титлата.

"Разочарован съм от изхода на този мач, но мисля, че направихме две крачки напред защото показахме характер на терена.

"Когато Юнайтед останаха с 10 човека срещу нас, през октомври, ние ги бихме с 6:1, освен това те играха само 40 минути с 10 човека. Ние бяхме 80 минути с 10 човека и през второто полувреме можехме да спечелим."