Приятно е, нали?

Лудогорец вече не е евроидиот Снимка: Sportal.bg
Лудогорец вече не е евроидиот

Дори и в най-закъсалия футбол има такива дни и вечери - отборите играят със сърце, не се плашат от имена, вярват в себе си и накрая съдбата ги възнаграждава. Снощната победа на Лудогорец над сръбския гранд Партизан с 2:1 е отлично доказателство за това. Да, Партизан е в криза, да, този турнирен резултат е изгоден за сърбите, но все пак победата беше хубава. И зарадва родните фенове, голяма част от които вече са загубили вяра, че има български тимове, които могат да се борят до последно и дори да обръщат хода на мача срещу силен съперник.

Има и още нещо - съвсем доскоро Лудогорец беше кандидат №2 за титлата „евроидиот". Но след последните два мача - със Слован и с Партизан, мнозина ще забравят това. И предишните евро издънки ще бъдат отдадени на неопитността на тима на европейско равнище. Това пък оставя Левски като единственият фаворит за тази неприятна титла, все пак крахът срещу Иртиш едва ли скоро ще бъде забравен.

Лудогорец зарадва около 6500 фенове на стадиона си снощи, а тази вечер Ботев има по-трудната задача - да победи Щутгарт, в състава на който отсъстват титуляри, но класата на Бундеслигата няма как да бъде сравнена с нашенското ниво.

Важното обаче е друго, без значение какъв ще е резултатът от тези мачове. Дори и Ботев и Лудогорец да напуснат Европа, феновете, а и медиите ще бъдат доволни, ако двата отбора покажат, че им се играе. По телевизията, както и на стадиона се вижда лесно кога момчетата на терена се хвърлят със сърце и желание. Затова, когато те се раздават за тези 90 минути, феновете винаги ги аплодират. Тези основни неща във футбола се приемат като даденост в страните с развит футбол, а при нас се случват толкова рядко, че всеки път специално им се радваме. Но е приятно, нали?