Ако Джордан Хендерсън имаше някакви съмнения за отношението към себе си след трансфера си в Саудитска Арабия, то след снощната контрола срещу Австралия на "Уембли" няма право на това, след като усети мощната "фенска любов".
Вместо да се радва на минималната победа над австралийсците и факта, че изведе "трите лъва" с капитанската лента, Хендерсън трябваше да се примири с освиркванията на трибуните.
Същото се случи и когато бе изваден от игра в началото на втората част. Феновете просто не могат да му простят смяната на "Анфийлд" с пустинните терени на Саудитска Арабия. И не само тези на Ливърпул.
Като капитан на мърсисайдци, Хендерсън бе сред водещите лица, застъпили се за лекарите и здравните работници по време на пандемията от Covid-19. Бе сред водачите в битката срещу расовата дискриминация, носи и капитанската лента в цветовете на дъгата в подкрепа на LGBTQ+ общността.
За да разруши целия образ, който е градил през годините с едно движение. И за какво? За още няколко милиона в банковата сметка. Не че са му толкова нужни, де.
Точно това и дразни хората - лицемерието на всичките големи имена, които избраха да потеглят за Саудитска Арабия. Страната има огромен проблем с отношението към жените, свободата на словото и хората с различна сексуална ориентация. В допълнение, футболистите като Хендерсън най-нагло се опитват да ни обяснят, че не отиват в пустинята заради парите, а заради "предизвикателството на местното първенство".
Малко по-сериозно, а?
Селекционерът Гарет Саутгейт се опита да защити Хендерсън след мача, но както в случая с Хари Магуайър - освиркван по чисто спортни причини и този път дори не "помирисал" терена, трудно ще промени мнението на хиляди по трибуните и милиони пред телевизионните екрани.
Вечерта ще остане незабравима за 33-годишния Хендерсън, но не в добрия смисъл.
Някога бившият "червен" капитан бе смятан за един от най-добрите посланици на английския футбол. Сега изпълнява тази роля само в Саудитска Арабия.
Тъжно.