Сити изпусна момента да убие Реал и нищо чудно на "Бернабеу" да си плати

Габриел Жезус и съотборниците му едва ли се чувстват като победители, макар че вкараха 4 гола и спечелиха първия сблъсък с Реал Снимка: Getty Images

Рядкост е да вкараш 4 гола в полуфинал на Шампионската лига като домакин, да победиш и въпреки това накрая да си разочарован.

Рядкост е вълнуващ мач с краен резултат 4:3 да се усеща като същински хорър филм за победителите, но изглежда точно така го усещаше Манчестър Сити срещу Реал Мадрид.

Отново и отново "гражданите" получаваха шансове да убият Мадрид още на свой терен и да си осигурят спокойствие в реванша.

Но в Шампионската лига Реал е най-трудният за убиване звяр. И именно това превърна двубоя в незабравима класика.

В края на спиращите дъха 90 минути, шампионите на Висшата лига можеха да са отбелязали поне два пъти повече голове на неадекватния в отбрана съперник, но повториха грешките на ПСЖ и Челси.

В предните кръгове парижани и лондончани оставиха малка вратичка на Реал и на "белите" това им стигаше, за да се измъкнат от наглед отчайващи ситуации.

На Сити далеч не му се случва за пръв път да пощади по този начин свой опонент в елиминациите на турнира. И нищо чудно на "Сантяго Бернабеу" да плати скъпо за пропуските.

В голямата част от мача домакините бяха много по-добрият отбор на терена.

Тони Кроос и Лука Модрич не изглеждаха като легендарни ветерани, а като обикновени старци срещу пълната с енергия халфова линия с Кевин Де Бройне и Бернардо Силва в сърцето ѝ.

По крилата Рияд Марез и Фил Фодън бяха твърде бързи и технични за изнемогващите Карвахал и Менди. Ако алжирецът беше по-точен във финалното отиграване, Пеп Гуардиола пак щеше да крещи по него край тъчлинията, само че от радост, а не от раздразнение.

Може би най-впечатляващ в предни позиции за Гуардиола беше Габриел Жезус, превъплътил се в истински №9, какъвто по начало липсва на тима.

Четирите гола срещу Уотфорд през уикенда дадоха увереност на бразилеца да тормози Едер Милитао и Дейвид Алаба, които сякаш още не бяха разбрали, че играят полуфинал в Шампионската лига.

Още в 11-тата минута Де Бройне и Жезус направиха 2:0 за Сити, после бяха изпуснати два огромни шанса за 3:0. "Гражданите" щяха да са доволни и просто да удържат преднината си от два гола до почивката, но когато Карим Бензема е на терена, Реал винаги е потенциално смъртоносен.

Разбира се, да не забравяме, че Гуардиола беше без най-бързия си защитник Кайл Уокър и без правещия знаменит сезон Жоао Кансело.

Наложи се Джон Стоунс да излезе като десен бек, а след контузията си да бъде заменен от опитния халф Фернандиньо, който се постара възрастта му да не проличи на непривичния пост.

36-годишният верен и надежден боец се пребори за една топка и перфектно я достави на Фил Фодън за 3:1 в началото на втората част, но после беше подминат като крайпътен знак от Винисиус за 2:3.

Сити стигна до четвърти гол и още веднъж Реал изглеждаше приключил, но Аймерик Лапорт се провали при един опит за изчистване на топката и тя го удари в протегнатата ръка.

Терминаторът Бензема нямаше как да позволи на друг да изпълни дузпата, въпреки че той съвсем наскоро се провали на два пъти от бялата точка срещу Осасуна.

В този луд, непредсказуем и толкова разпилян мач, французинът беше най-хладнокръвният човек на игрището и избра в такъв момент да изпълни а ла Паненка с рискова парабола, за да прати топката в горната част на вратата.

"Етихад" за трети път замлъкна и да почувства, че е взел твърде малко от двубоя на фона на показаната игра.

Когато шоуто продължи на "Бернабеу" следващата седмица, Манчестър Сити ще носи психологическото бреме, че е трябвало да реши всичко още през първото полувреме на първия мач.

Това обаче е Реал - звярът, който оцелява.

Фаталния удар Сити ще трябва да нанесе в Мадрид. И ако още веднъж не успее, ще бъде наказан с още едно болезнено отпадане от най-мечтаната за спечелване надпревара.