Трима от Юнайтед дадоха на Тен Хаг отговора, който търсеше

Трима от Юнайтед дадоха на Тен Хаг отговора, който търсеше Снимка: Getty Images

През уикенда, в дербито срещу Челси на "Стамфорд Бридж", Манчестър Юнайтед беше на секунди от втори мач без отбелязан гол в последните си три двубоя във Висшата лига.

"Дяволите", които пристигнаха в Западен Лондон заредени от добрата игра и успеха с 2:0 над Тотнъм в сряда, доминираха през дълги периоди срещу отбора на Греъм Потър, но така и не намираха пътя към вратата му. Гостите пропиляха няколко добри възможности през първото полувреме, а хладнокръвно отбелязаната от Жоржиньо дузпа в 87-ата минута изглеждаше достатъчна за Челси да спечели трите точки.

Но точно когато времето изтичаше, Каземиро избра идеалния момент, за да вкара първия си гол в цветовете на новия си тим, разписвайки се с глава след отлично подаване на Люк Шоу.

Попадението осигури на Юнайтед напълно заслужено реми и тимът е само на точка от топ 4. В този ред на мисли - нещата се развиват по план, въпреки че кампанията започна с трусове. Но после нещата започнаха да се подреждат.

След поражението с 3:6 от Манчестър Сити в дербито преди 20-ина дни, "червените дяволи" са непобедени в последните си четири мача в Премиършип, в които записаха две победи и две равенства, и то срещу корави съперници. Това определено беше

солиден отговор

на унижението на "Етихад",

но в споменатите срещи Юнайтед отбеляза само пет гола - средно по 1.25 на мач.

Снимка: Getty Images

Като вземем предвид и двата сблъсъка в Лига Европа срещу кипърския Омония, Юнайтед е реализирал едва девет попадения в последните си шест мача. Това далеч не е нещо толкова катастрофално, но все пак по 1.5 гола на среща не е това, което се очаква от отбор, притежаващ такава класа. Особено когато два от тези шест двубоя са били срещу завършилия на седмо място в Кипър...

Последните две срещи на Юнайтед във Висшата лига обаче - победата с 2:0 над Тотнъм и равенството 1:1 с Челси - дадоха на Ерик тен Хаг нещо, което той поиска след минималното 1:0 над Омония преди десетина дни у дома. Припомняме, че голът на победата падна в 3-тата минута на допълнителното време, а негов автор беше Скот Мактоминей.

След този мач нидерландският мениджър призова

футболистите на всички постове

да търсят по-настървено попаденията,

след като до този момент бележеха само нападателите. И откакто направи това изявление, всеки от последните три гола на Юнайтед бе дело на централни полузащитници - Бруно Фернандеш , Фред и Каземиро.

"Мисля, че имаме нужда от голова подкрепа от халфовата и дефанзивната линия", бяха точните думи на треньора след двубоя с Омония на "Олд Трафорд".

И въпреки че оттогава нападателите поутихнаха, на настояването му за нещо повече от полузащитниците беше отговорено подобаващо.

Фернандеш вкара зрелищно срещу "шпорите", Фред имаше и малко късмет да се разпише в същия мач, а Каземиро се включи брилянтно в края срещу Челси и хвърли гостуващата агитка в екстаз.

Но въпреки че тези попадения от "машинното отделение" несъмнено радват Тен Хаг, той започва да разбира защо

Юнайтед трябва да привлече

нападател от световна класа

като част от следващата фаза по преструктурирането на отбора. Просто "дяволите" отчаяно се нуждаят от надежден източник на голове, за да осъществят завръщането си на голямата сцена.

След "хикса" с Челси мениджърът заяви следното: "Това беше четвъртият ни мач за десетина дни и виждате, че особено нападателите ни, се нуждаят от свежест. И като нямат такава - не бележат. Трябваше да вкараме през първото полувреме и да си улесним живота."

Това е истината - с топ нападател животът на "червените дяволи" ще е много по-лесен. Но и головете от "машинното" винаги носят огромни дивиденти.