Уверен Лудогорец съсече Левски в Разград и се откъсна на върха

Лудогорец изигра много стабилен мач и надделя в дербито Снимка: LAP.bg
Лудогорец изигра много стабилен мач и надделя в дербито

Лудогорец победи Левски с 2:0 в Разград в дербито между първия и втория в класирането на българската efbet Лига.

Шампионите успяха да надделеят в равностоен двубой, в който Левски се противопостави успешно, но Лудогорец показа по-добра ефективност и стабилна игра в защита.

"Сините" започнаха положително мача, пресираха агресивно и опитаха да вземат превес.

В 13-ата минута гостите бяха много близо до откриване на резултата след страхотно изпълнение на Живко Миланов от фаул, но Пламен Илиев се отличи със също толкова класна намеса и спаси.

Три минути по-късно Лудогорец откри при първото си реално положение. Нуно Рейш изчисти едно центриране и топката стигна до оставения напълно сам Мавис Чибота, който с акробатичен удар разстреля Миятович за 1:0.

Шампионите заиграха предпазливо след гола, но до края на полувремето имаха още две добри положения. Първо Кешеру стреля от пряк свободен удар, но малко над вратата, после Чибота засече центриране отдясно, но също неточно.

След почивката мачът продължи да бъде равностоен и положенията пред двете врати още повече намаляха.

В 67-ата минута Найджъл Робърта нахлу в пеналта отляво и стреля неточно, но като цяло "сините" не можеха да застрашат по никакъв начин Пламен Илиев.

Лудогорец реши мача в 80-ата минута, когато Икоко центрира отдясно, Клаудиу Кешеру изпревари Ейолфсон, овладя на скорост и завърши покрай Миятович за 2:0.

Така "орлите" се откъснаха на първото място в класирането вече с 4 т. пред Левски и Локомотив Пловдив.

Шампионите имат 30 т., "сините" и Локо са с по 26, а четвърти е ЦСКА с 22 т.