ЦСКА повали Левски! Титлата ще се решава в последния кръг

Тиаго и Евандро донесоха победата на ЦСКА Снимка: LAP.bg
Тиаго и Евандро донесоха победата на ЦСКА

ЦСКА взе първа победа във вечното дерби срещу Левски за сезона и запази интригата в битката за титлата до последния кръг.

„Червените“ надвиха столичния си противник с 2:0, благодарение на два гола през второто полувреме.

Двубоят бе достатъчно отворен, но двата отбора трудно създаваха положения пред противниковите врати. Другото положително от мача бе, че не бе изпълнен с нарушения, както предишните дербита.

Победата бе първа за „червените“ в дербито за сезона след две загуби и равенство в предишните три.

Тиаго даде преднина на ЦСКА в 70-ата минута, след като негов удар от пряк свободен рикошира в стената и излъга Николай Михайлов.

Крайното 2:0 оформи Евандро в заключителните минути, засичайки центриране на Тиаго, отново от статично положение.

Левски пък доигра срещата с човек по-малко, след като секунди преди втория гол на ЦСКА Нуно Рейш бе изгонен за втори жълт картон.

„Сините“ ще трябва да се задоволят с третото място и с бараж за участие в евротурнирите през следващия сезон, а в последния кръг ще гостуват на Берое.

Междувременно, Лудогорец също си свърши работата в гостуването на Ботев и победи също с 2:0.

Шампионите имаха възможност да открият резултата още в 29-ата минута, след като главният съдия Ивайло Стоянов отсъди дузпа за нарушение на Кристиян Димитров срещу Димо Бакалов, но Козмин Моци пропусна от бялата точка.

Все пак, голът не закъсня и в 35-ата Клаудиу Кешеру даде аванс на гостите след хубав пас на Швиерчок. В края на първото полувреме Лудогорец поведе с 2:0, като този път Швиерчок бе голмайстор след центриране на Бакалов.

Резултатът се запази до края, а с него и минималният аванс на разградчани от една точка пред ЦСКА кръг преди края на сезона.

В момента Лудогорец е лидер с актив от 76 точки, а ЦСКА има 75. В последния кръг „червените“ приемат Ботев Пловдив на „Армията“, а тимът на Стойчо Стоев е домакин на Черно море.

Ако ЦСКА спечели срещу „канарчетата“ и при каквато и да е грешна стъпка на Лудогорец, „армейците“ ще станат шампиони. Но ако Лудогорец спечели или вземе повече или същите точки, както ЦСКА в последния кръг, ще стигне до осма поредна титла.