Лудогорец дръпна с четири точки на Левски

Клаудиу Кешеру и джоди Лукоки с голове за шампионите Снимка: LAP.bg
Клаудиу Кешеру и джоди Лукоки с голове за шампионите

Лудогорец отвори разлика от четири точки до втория Левски след победа с 2:0 над Етър в Разград.

Шампионите запазиха пета чиста мрежа в домакинските си двубои и така не са допускали гол на „Лудогорец Арена“ от началото на сезона.

Клаудиу Кешеру откри резултата в 47-ата минута. След центриране от корнер румънският нападател се възползва от разбъркване в наказателното поле на „болярите“ и след като първият му удар с глава бе отразен от Христо Иванов не сбърка при добавката.

Крайното 2:0 оформи Джоди Лукоки в 86-ата минута след страхотно извеждащо подаване на Якуб Швиерчок.

Така Лудогорец вече има 21 точки на върха в efbet Лигата, с четири повече от втория Левски и третия Локомотив Пловдив, но „сините“ са с мач по-малко, като в неделя приемат Черно море.

Етър остава 10-и с осем точки след девет изиграни мача.