ЦСКА сломи Левски в края в последното дерби за сезона

Рафаел Енрике изтормози Прохазка по фланга и записа гол и асистенция за успеха на ЦСКА Снимка: CSKA.bg

ЦСКА-София победи Левски с 3:2 в последното дерби между двата тима за този сезон, което се игра при слаба посещаемост на националния стадион "Васил Левски".

Двата отбора направиха интересен мач, в който "червените" имаха преимущество през повечето време и минута преди края вкараха победния гол, но преди това и Левски можеше да стигне до победата.

Съперниците заложиха на експериментални състави, като ЦСКА изпробва вариант с Кирил Десподов на върха на атаката, а в Левски имаха множество кадрови проблеми и в титулярния състав дебютираха юношите Томислав Папазов и Илия Юруков.

ЦСКА започна по-силно мача и наложи натиск с няколко опасности пред вратата на Митрев. В 9-ата минута вратарят изби изстрел на Десподов от пряк свободен удар.

Активната игра на "червените" продължи и в 19-ата минута те заслужено поведоха. Митрев боксира едно центриране право на крака на Рафаел Енрике, който на празна врата безпроблемно откри за 1:0.

В 30-ата минута отново Енрике затрудни Митрев, но вратарят спаси. После при нов пробив на Енрике Станислав Манолев обстрелва вратата, но неточно.

В 35-ата минута Левски ненадейно изравни при първата си възможност в мача. Чорбаджийски сбърка пас назад към Черниаускас, Паулиньо пое топката и сам срещу вратаря не сгреши за 1:1.

В следващата атака Десподов можеше отново да изведе ЦСКА напред, но Митрев успя леко да отклони с крак шута му. Малко след това вратарят отрази и удар отдалеч на Тиаго Родригес.

През втората част "сините" не коригираха играта си в защита и логично, ЦСКА отново поведе. В 57-ата минута Енрике за кой ли път получи зад гърба на Прохазка и веднага насочи топката към Кристиян Малинов, който беше абсолютно сам на точката за дузпата. Малинов стреля от воле, кълбото отскочи от земята и влезе в ъгъла на Митрев за 2:1.

В следващите минути Левски се активизира и започна да атакува по-често, но отново издишаше в отбрана и се стигна до кризисна ситуация при лошо излизане на Митрев, след което и Панайотов игра с ръка, но това не беше отчетено от съдиите.

В 74-ата минута резервата Станислав Костов добре намери Прохазка, който стреля в гредата. 4 минути по-късно Левски все пак изравни.

Първо Черниаускас изпусна топката в ъглов удар след слаб шут на Кабрал, а от последвалия корнер Станислав Костов леко закачи кълбото и го отклони във вратата за 2:2.

След 80-ата минута Левски беше близо до пълен обрат, но на два пъти Кабрал не стреля точно от добри позиции. В 85-ата минута Десподов от своя страна трябваше да донесе успеха на "армейците", но шокиращо пропусна на празна врата, след като преодоля Митрев.

В 89-ата минута ЦСКА стигна до победата. Десподов изведе с едно докосване Рубен Пинто, който пусна между краката на Митрев и донесе крайното 3:2 за "червените".

Срещата имаше значение за класирането единствено на Левски. "Сините" остават на трета позиция на 2 т. пред Берое, който завърши 1:1 с Лудогорец.