Клет Левски получи измислена дузпа, но не успя да бие 10 от Ботев

Левски започна разочароващо плейофната фаза на Първа лига и стигна само до 1:1 срещу Ботев Пловдив на "Георги Аспарухов".

"Сините" откриха с подарена от съдията дузпа, от 50-ата минута играха и с човек повече, но заради хаотичната си игра не успяха да стигнат до трите точки.

Мачът започна равностойно, а Ботев стоеше добре в първите минути на "Герена". В 34-ата минута Никола Попов измисли дузпа за домакините за игра с ръка, макар че топката се удари в рамото на Филип Филипов.

Давиде Мариани застана зад бялата точка и изведе Левски напред - 1:0.

В края на полувремето получилият титулярно място Еркебулан Сейдахмет стреля отлично от воле, но Даниел Кайзер акробатично изби.

Второто полувреме започна с изравнителен гол за Ботев. "Сините" се провалиха при няколко опита да изчистят една топка от наказателното поле, тя беше свалена към Кристиан Димитров и защитникът от воле стреля точно в ъгъла, без да остави шанс на Михайлов - 1:1.

Само три минути след това попадение Ботев остана с 10 души заради втори жълт картон на Лъчезар Балтанов, който необмислено се хвърли на шпагат срещу Паулиньо.

Така Левски доигра срещата с човек повече, но не успя да направи кой знае какво, за да спечели мача.

В 72-ата минута Паулиньо имаше добра възможност след подхлъзване на Кайзер, но стреля над вратата. В последните секунди отново бразилецът плонжира и засече с глава, но беше в засада.

Заради равенството Левски пропусна да намали дистанцията до лидера в класирането Лудогорец. "Сините" изостават с 8 т. от шампионите и с 5 от втория ЦСКА.