Англия се подигра с българските клетници, мачът като по чудо завърши

Англичаните се изгавриха с неадекватната трупа на Красимир Балъков Снимка: LAP.bg
Англичаните се изгавриха с неадекватната трупа на Красимир Балъков

Англия съсипа българския национален отбор с 6:0 пред около 20 000 зрители на националния стадион "Васил Левски".

Това е най-голямата домакинска загуба в историята на родните национали.

Разгромът в европейската квалификация можеше и да е още по-унизителен за нашите, ако не бяха пропуските на англичаните през второто полувреме. Още преди почивката пък срещата беше прекъсвана на два пъти заради прояви на расизъм от трибуните, но за щастие не се стигна до окончателно прекратяване.

Контузия на Антон Недялков размести в последния момент състава на България и Красимир Балъков заложи на пълния дебютант Камен Хаджиев като титуляр в защитата.

Англия откри резултата още с първото си положение - в 7-ата минута Маркъс Рашфорд се измъкна отляво, финтира Пашов и стреля по диагонала за 1:0.

Малко по-късно дойде най-доброто положение за нашите - Ивелин Попов стреля опасно от дистанция, но Джордан Пикфорд спаси.

В 20-ата минута "трите лъва" направиха за смях нашата защита, Рахийм Стърлинг се освободи отдясно, подаде прострелно и Рос Баркли на празна врата направи 2:0.

В 28-ата минута мачът за пръв път беше спрян заради расистки прояви от публиката.

От английския лагер се оплакаха на съдиите и беше изпълнена първата стъпка от протокола на УЕФА в такива случаи - дикторът на стадиона отправи предупреждение към зрителите.

По-късно стана ясно, че сигналът е дошъл от английския дебютант в защитата Тайрън Мингс.

След подновяването нашата игра съвсем се разпадна и скоро Баркли отбеляза втория си гол в срещата - този път с глава след центриране на Хари Кейн, при което българската защита отново заспа.

Две минути преди края на полувремето главният рефер отново спря играта заради расизъм, като този път се оказа, че самите съдии са чули неприемливи скандирания от трибуните.

Голям брой български ултраси от сектор "Б" демонстративно напуснаха стадиона.

В даденото продължение на първата част Англия без никакви усилия покачи резултата на 4:0 с нова атака отдясно, при която Кейн изведе Стърлинг и звездата на Манчестър Сити се разписа на празна врата.

На почивката българският капитан Ивелин Попов влезе в диалог с феновете, за да ги убеди да спрат с расистките прояви.

През втората част Англия направи няколко сериозни пропуска, а Пламен Илиев спасяваше каквото може на вратата. В 69-ата минута обаче за пореден път Стърлинг остана очи в очи с него, изведен от Кейн, и покачи на 5:0.

Към края самият Хари Кейн удари греда, но малко по-късно се разписа за 6:0 след разходка през половината българска отбрана.

В продължението още едно спасяване на Илиев ни предпази от седми гол. После резервата Калъм Уилсън удари гредата при още едно стопроцентово положение.

Накрая българската публика изпрати отбора с викове "Оставка".

Кръг преди края на квалификациите в група А България е на последно място без нито една победа и с голова разлика минус 12.