ЦСКА излъга Славия в столичния сблъсък

ЦСКА спечели минимално софийското дерби.

ЦСКА победи Славия с 1:0 в столичното дерби от 16-ия кръг на първенството. В герой за "червените" се превърна Али Соу, който отбеляза единственото попадение в срещата в средата на второто полувреме.

Първото по-опасно положение стана факт в 23-тата минута, когато Занев шутира от фаул, но Георгиев изби в корнер.

До края на полувремето играта бе накъсана и не се стигна до никакви интересни ситуации.

Седем минути след почивката "червените" бяха близо да отбележат. Евандро осъществи отличен пробив отляво, който завърши с центриране по земя в малкото наказателно поле на белите. Последва меле, а Гамаков успя да изчисти от голлинията с шпагат.

В 59-ата минута домакините на два пъти създадоха сериозно напрежение в наказателното поле на гостите. Първо Пинто успя да задържи топката на аутлинията и върна към Отабор, който стреля от десетина метра, но в гърба на защитник в бяло. Секунди по-късно опасно центриране отляво бе с мъка избито в корнер от отбраната на Славия.

Натискът на домакините бе материализиран в 66-ата минута. Тогава реферът спря контраатака на гостите, твърдейки, че Карабельов е фаулирал Евандро. Занев центрира от фаула към Али Соу, който стреля с глава, Георгиев се намеси слабо и топката мина под плонжа му.

В 72-рата минута домакините имаха шанс да вкарат втори гол. Карабельов изведе Соу сам срещу вратаря при опит да върне топката назад, таранът на домакините стреля, но този път Георгиев спаси.

В 87-ата минута гостите останаха с човек по-малко след заслужено изгонване на Шоколаров. Халфът изрита Жеферсон и получи жълт картон. Последва словесна атака срещу рефера, който го изпрати към съблекалнята.

Въпреки че останаха с човек по-малко, "белите" можеха да стигнат до точката, но в добавеното време удариха греда.