Безидеен ЦСКА се препъна в Русе

Евандро за пореден път се разписа, но голът стигна само за точка в Русе Снимка: LAP.bg
Евандро за пореден път се разписа, но голът стигна само за точка в Русе

ЦСКА допусна грешна стъпка при гостуването на Дунав в Русе и стигна само до 1:1 в мача от седмия кръг на efbet Лига.

Играчите на Люпко Петрович имаха превес през цялото време, но играха твърде безидейно и стигнаха само до едно попадение, въпреки над 50-те центрирания към пеналта на Благой Макенджиев.

От самото начало "червените" владееха топката и опитваха безплодни атаки, докато Дунав изцяло се защитаваше и го правеше успешно.

В 41-ата минута домакините откриха с първия си точен удар след груба грешка на Тиаго Родригес. Португалецът върна лошо топката към Албентоса точно пред наказателното си поле, Стефан Христов я отне и сам срещу вратаря не сгреши за 1:0.

След почивката ситуацията на терена не се промени и ЦСКА така и не успяваше да създаде чисто положение, въпреки безбройните си атаки.

В 68-ата минута обаче жокерът на "червените" Евандро получи топката сам в наказателното поле и мигновено стреля неспасяемо за 1:1.

Малко по-късно Кристиян Малинов беше на сантиметри от това да донесе победата на ЦСКА, до края обаче атаките на тима не дадоха резултат и така "червените" остават на пето място в класирането с 12 т., 4 по-малко от лидера Левски.