Славия сътвори сензация и повали ЦСКА с 10 души

Карабельов отбеляза хубав гол, а до края Славия удържа и се поздрави с победата Снимка: CSKA.bg
Карабельов отбеляза хубав гол, а до края Славия удържа и се поздрави с победата

Славия шокира ЦСКА в столичното дерби от Първа лига и надделя с 1:0 с победен гол на Янис Карабельов през втората част.

Греди, пропуски, георичен Стериакис и неотсъдена дузпа спряха "армейците" в мача и им костваха изоставане на 6 т. от Лудогорец точно преди дербито срещу "орлите", което ще се изиграе в четвъртък.

Още в началото срещу Славия Мауридес удари на два пъти гредите при изстрели с глава и полувремето завърши без голове.

В 51-ата минута Карабельов получи големия си шанс и с мощен удар откри резултата - 1:0 за Славия. Само две минути по-късно Велковски изрита Кристиян Малинов в наказателното поле на "белите", но Волен Чинков не отсъди дузпа и разгневи щаба на ЦСКА.

В 60-ата минута Александър Александров получи безспорен втори жълт картон и остави Славия с човек по-малко до края на срещата, но тимът удържа на натиска на съперника. Стериакис направи важни спасявания на вратата и към края извади и прекрасен удар от фаул на Кирил Десподов.

Така ЦСКА остава на второ място в класирането, но само на точка пред третия Левски.

По-рано през деня Лудогорец нямаше проблеми да победи Витоша с 3:0 и да се откъсне на 6 т. пред "червените".