Лудогорец с луд обрат в Коматево

Наставникът на лудогорци Пауло Аутуори остана доволен от своите през втората част. Снимка: Ludogorets.com

Лудогорец губеше с 0:2 още след 14 минути при гостуването си на Ботев в Коматево, но през второто полувреме се вдигна на щурм и осъществи зрелищен обрат за победата с 3:2.

Така шампионите отново са само на две точки зад лидерите ЦСКА и Левски, които се срещат във вечно дерби в събота, 29 септември.

Ботев изигра фантастично първо полувреме и поведе още в осмата минута, когато младият Серкан Юсеин финтира Козмин Моци и стреля неспасяемо под гредата на Ренан.

В 14-тата минута резултатът вече беше 2:0. Тодор Неделев със изключително изпълнение на пряк свободен удар изненада бразилския страж на разградчани и вкара един то най-красивите голове са сезона.

В края на полувремето Кристиян Димитров от перфектна позиция стреля с глава и пропусна да направи аванса 3:0.

Втората част бе още по-вълнуваща и напрегната, но успешна само за Лудогорец. Гостите върнаха едно попадение в 59-ата минута, когато бе отсъдена дузпа за нарушение на Густаво Алфонсо срещу Сисиньо.

Моци застана зад бялата точка и хладнокръвно вкара за 1:2. Само четири минути бяха нужни на гостите, за да изравнят. Джоди Лукоки центрира меко отдясно и непокритият дебютант Мей Махлангу вкара с глава за 2:2.

В 90-ата минута Марселиньо получи на границата на последните от защитата в жълто и черно и отклони с пета, за да не остави шанс на Кайзер - 3:2.

Успехът оставя Лудогорец на третото място с актив от 20 точки. Ботев е осми с 11 пункта.