Пирин и Верея се биха, но не се победиха

Иван Цветков отново блесна за Пирин с перфектен пряк свободен удар, но в края Верея изравни Снимка: Sofia Photo Agency

Пирин и Верея завършиха 1:1 в първи полуфинален мач помежду си от плейофите на Първа лига за участие в Лига Европа.

Мачът между двата тима вървеше лежерно до последните минути, когато зрителите видяха два гола, бой и червени картони.

Неостаряващият Иван Цветков откри за Пирин от пряк свободен удар в 81-ата минута. Той отправи неспасяем шут точно под сглобката и осигури най-красивия момент в мача за 1:0.

Само след три минути се стигна до масово спречкване на терена след скандал между Педро Еуженио и Аймен Суда. Реферът Станислав Ставров първо показа директен червен картон на Суда и само жълт на Еуженио, но после играчът на Верея получи и втори жълт картон за протести и така и двата отбора доиграха с човек по-малко.

В 93-ата минута след ъглов удар защитата на Пирин не успя да изчисти топката и Иван Бандаловски с нещо като странична ножица от малкото наказателно поле изравни за 1:1.

Така интригата в сблъсъка остава за реванша на 20 май.