Левски показа характер и излезе начело в класирането

Найджъл Робърта този път не отбеляза за Левски.

Левски изигра силно второ полувреме и победи Славия с 2:0 с две попадения след почивката в най-старото столично дерби от десетия кръг на родното първенство. Влезлият като резерва Фелипе Нашименто и Станислав Иванов бяха героите за "сините", отбелязвайки двете попадения.

На почивката част от запалянковците на Левски започнаха да чупят седалки на стадиона в "Овча Купел", но полицията успя да овладее бързо ситуацията. Запалянконците скандираха песни срещу Венци Стефанов, който беше пуснал билети на цена от 20 лева за гостуващите привърженици.

Иначе на терена беше доста интересно и наситено с единоборства. Левски нападаше повече, но славистите удържаха първото полувреме без гол във вратата си.

С напредването на времето дербито се изнервяше, но гостите все пак намериха пътя към вратата на "белите".

В 73-тата минута Левски поведе. Фелипе Нашименто изведе "сините" напред в резултата, след като пое топката пред наказателното поле, мина между двама защитници и копна топката над вратаря Георги Петков.

В 81-вата Станислав Иванов отне топката след грешка на Венцислав Бенгюзов в центъра на терена, напредна сам и реализира в близкия ъгъл на Георги Петков. Голът бе в трети пореден мач на младия нападател на "сините".

Левски излиза начело в класирането с две точка пред Лудогорец преди утрешното домакинство на шампионите срещу Арда.