Лудогорец се мъчи 80 минути у дома, но се върна начело

Шверчок беше с основен принос и за двата гола Снимка: LAP.bg
Шверчок беше с основен принос и за двата гола

Лудогорец победи трудно Витоша Бистрица с 1:0 у дома в последен мач от третия кръг на efbet Лига.

Голове на Якуб Шверчок и Джоди Лукоки пречупиха гостите и изкачиха шампионите на върха в класирането с пълен актив от 9 т. след първите три мача.

Иначе "орлите" влязоха трудно в срещата и макар че контролираха топката, не успяваха да пробият защитата на Витоша.

През втората част играчите на Стойчо Стоев вдигнаха темпото и направиха няколко сериозни пропуска, а Николай Георгиев спасяваше всичко възможно на вратата.

В 80-ата минута Чибота центрира, Георгиев се сблъска с Димо Бакалов, а топката попадна в Шверчок, който от малък ъгъл стреля точно под гредата за 1:0.

В 90-ата минута Шверчок пак стреля, топката се отби в притичващия Джоди Лукоки и Георгиев нямаше какво да направи - 2:0.

Със събраните 9 т. Лудогорец излиза на върха пред Левски и Черно море, които имат по 7. Витоша остава на дъното с 0 т.