Ново попълнение донесе Суперкупата на Лудогорец

Чибота се разписа още в 3-ата минута на дебютния си официален мач за Лудогорец. Изигра много силен мач и накрая направи и асистенция Снимка: LAP.bg

Лудогорец спечели Суперкупата на България с победа с 2:0 над Локомотив Пловдив в сблъсъка за трофея на националния стадион "Васил Левски".

По този начин шампионите взеха за четвърти път този приз и изравниха постижението на ЦСКА, изпреварвайки Левски, който остава с три суперкупи.

Тази вечер двата тима изнесоха интересен мач, в който и двата тима направиха доста пропуски и могат да съжаляват, че .

Още в 3-ата минута новото попълнение на Лудогорец Мавис Чибота откри резултата с удар извън наказателното поле след пас на Кешеру.

До края на полувремето на няколко пъти "орлите" бяха близо до втори гол, но Мартин Луков се отличи с добри намеси, а Марселиньо и Григоре стреляха на сантиметри от вратата.

На отсрещната врата също имаше напрежение и Локомотив успя да организира няколко опасни атаки. На два пъти голове на "смърфовете" правилно не бяха зачетени заради вдигнати засади на Стивън Езе и Карагарен.

В 56-ата минута Локо имаше златен шанс чрез Анте Аралица, който излезе очи в очи с Пламен Илиев, но стреля лошо право във вратаря.

В 64-ата минута и Лудогорец пропусна стопроцентово положение при контраатака. Чибота изведе Марселиньо на чиста позиция, но бразилецът стреля в гредата.

Само две минути по-късно опасността пак беше пред другата врата, където Пламен Илиев спаси силен изстрел на Карагарен.

По-късно Карагарен опита и да прехвърли стража, отново неуспешно. После Чибота за пореден път застраши Мартин Луков и зрителите видяха още една добра вратарска намеса.

В 93-ата минута Джоди Лукоки сложи точка на спора с втори гол за Лудогорец след подаване на Чибота.

Така новият футболен сезон в България беше открит, а през следващата седмица се подновява и българският шампионат.