Подарихме 4 гола на Англия, Хари Кейн ще ни запомни с добро

Кейн завърши мача с хеттрик и една асистенция Снимка: Getty Images
Кейн завърши мача с хеттрик и една асистенция

България загуби с 0:4 от Англия на "Уембли" в петия си мач от квалификациите за Евро 2020.

В Лондон се случи най-логичното и българският национален отбор беше пометен от несравнимо по-класния съперник, а капитанът на "трите лъва" Хари Кейн завърши мача с три гола и асистенция. Две от попаденията му бяха от дузпи.

Макар че поне през първата част България се справяше прилично в защита и не допусна много ситуации пред Пламен Илиев, всички голове в срещата паднаха след много елементарни грешки на българските футболисти.

Нашите удържаха първоначалния натиск на домакините и даже нанесоха първия удар въобще в мача - Вандерсон шутира с левия крак след подаване на Марселиньо, но ударът беше твърде лек.

В 19-ата минута позволихме англичаните да направят контраатака и Хари Кейн вкара, но правилно беше отсъдена засада.

В 23-ата минута дойде фаталната грешка на българите, с която подарихме гол на Англия. Пламен Илиев изпълни аут с къс пас към Сърмов, който върна на вратаря. Илиев с едно докосване подаде лошо към Божиков, Стърлинг открадна топката и бързо намери Хари Кейн, който засече във вратата за 1:0.

Десетина минути по-късно България направи втора добра атака, Страхил Попов центрира отдясно и Галин Иванов от отлична позиция стреля с глава, но отново твърде анемично.

Българите продължаваха да се справят добре в защита и не позволяваха чисти положения пред Илиев, но въобще не успяваха да задържат топката.

Към края на полувремето натискът на Англия се усили, Хари Кейн стреля опасно с глава след корнер, но Илиев спаси.

Много бързо след почивката "трите лъва" решиха всичко в мача.

В 48-ата минута Марселиньо и Вандерсон отново комбинираха добре и Вандерсон стреля от малък ъгъл, но Пикфорд спаси. Още в следващата атака Бодуров се хвърли в необмислен шпагат срещу Маркъс Рашфорд и го препъна с левия си крак в пеналта.

Реферът отсъди дузпа, от която Хари Кейн покачи на 2:0.

В 55-ата минута Бодуров направи още една лека грешка и сбърка при изнасянето на топката, Кейн се измъкна отляво и намери Стърлинг, който на празна врата засече с бедро за 3:0.

Красимир Балъков изчака още малко и смени Бодуров с Кристиан Димитров, но в 74-ата минута играчът на Ботев Пловдив също направи дузпа с откровено препъване отзад срещу Хари Кейн.

Капитанът на Англия отново застана зад топката и за втори път беше безпощаден от бялата точка - 4:0 и хеттрик за звездата на Тотнъм.

До края Ивелин Попов се отчете с едно добро изпълнение на пряк свободен удар, при което обаче Пикфорд се намеси и изби над гредата. В края Маркъс Рашфорд беше изведен очи в очи с Пламен Илиев, който спаси удара му с лице.

Загубата оставя България на последното пето място в група А с 2 т. и без победа. 2 т. има и четвъртият Черна гора, който обаче е с мач по-малко.

Англия оглавява групата с пълен актив от 9 т., на второто място е Косово с 8 след победата с 2:1 над Чехия по-рано днес.

Предишното гостуване на България на "Уембли" беше през 2010 г. и тогава резултатът също беше 4:0 за Англия, а хеттрик направи Джърмейн Дефо.