Локо спря Лудогорец в Пловдив

И двата отбора търсеха победата и имаха шансове да стигнат до нея в атрактивния двубой на "Лаута" Снимка: LAP.bg

Лудогорец не успя да победи носителя на Купата на България Локомотив Пловдив като гост и двата тима завършиха 1:1 в мач от четвъртия кръг на efbet Лига.

В напрегнатия двубой на "Лаута" съперниците търсеха победата до последно, но в крайна сметка равенството е справедлив резултат след два бързо разменени гола след почивката.

Още в 10-ата минута Лудогорец получи дузпа за нарушение срещу нахлулия в пеналта Сисиньо.

Илко Пиргов обаче хвана ъгъла на Дан Битон и спаси наказателния удар. Това даде импулс на домакините и мачът стана двуостър, с положения и пред двете врати, преди Лудогорец отново да натисне към края на полувремето.

През втората част шампионите можеха да получат още една дузпа за падане на Вандерсон, но вместо това Локомотив откри резултата в 61-ата минута.

Много хубава атака завърши с топовен шут от въздуха на Бирсент Карагарен, който не остави шансове на Пламен Илиев - 1:0.

Лудогорец обаче отговори само три минути по-късно, когато Битон изведе Вандерсон и бразилецът стреля много точно по диагонала за 1:1.

Към края играта се накъса. Локомотив беше близо до успеха, но един топовен изстрел на Томашевич отдалеч премина на сантиметри встрани и резултатът остана непроменен.

Така Лудогорец допусна първа грешна стъпка в първенството, но остава лидер с 10 т. Локо е със 7 и заема петата позиция.