Черната серия на България продължава и при Дерменджиев

Черната серия на България продължава и при Дерменджиев Снимка: LAP.bg

България загуби с 0:1 контролната си среща с Парагвай и регистрира 12-ия си пореден двубой без победа.

Под проливния дъжд на почти празния стадион "Васил Левски" националите изиграха поредния си слаб мач и заслужено загубиха, а единственото попадение падна през второто полувреме.

Срещата беше дебют на Георги Дерменджиев като селекционер на отбора. Той заложи на Ивелин Попов и Марселиньо като титуляри в атака, но България игра доста прибрано и беше надигравана от видимо по-класните футболисти на гостите.

През първата част нашите успяха да направят една смислена контраатака, при която Вандерсон пусна извеждащ пас към Попов, но вратарят го изпревари и улови топката.

Нападенията на Парагвай ставаха все по-опасни и към края на полувремето дебютантът на българската врата Георги Георгиев направи две важни спасявания срещу Ромеро и Виясанти.

Южноамериканците продължиха да пропускат и в началото на втората част, но в 60-ата минута най-сетне поразиха българската врата.

Мигел Алмирон беше оставен да си нагласи топката пред пеналта и да порази близкия ъгъл на Георгиев.

Две минути по-късно България направи най-добрата си комбинация в предни позиции, но Ивелин Попов не сполучи в завършващия удар. До края Георгиев направи още едно спасяване, а "лъвовете" с нищо не показаха, че имат идея как да стигнат поне до равенство.

В неделя България ще изиграе последния си мач от квалификационната група - домакинство на Чехия пред празни трибуни заради наказанието от двубоя с Англия. В него нашите ще опитат да избегнат срама да завършат на последно място в групата.