ЦСКА се изравни с Лудогорец след победа над Берое

Евандро отбеляза първия си гол за ЦСКА в първенството. Снимка: Lap.bg
Евандро отбеляза първия си гол за ЦСКА в първенството.

С голове на Евандро и Кристиан Малинов ЦСКА победи Берое с 2:0 на "Българска армия" и се изравни по точки на върха в класирането на Първа лига с шампиона Лудогорец.

"Орлите" обаче са с мач по-малко, а в неделя им предстои гостуване на Левски на националния стадион "Васил Левски".

Успехът за ЦСКА не дойде никак лесно и старозагорци максимално затрудниха "червените".

Преди да е изминал четвърт час от началото, домакините поведоха след спорна дузпа.

Евандро нахлу в наказателното поле, а естонецът Никита Баранов сложи ръка на рамото му и бразилският нападател падна на земята, търсейки дузпа. В крайна сметка съдията посочи бялата точка, а потърпевшият се нагърби с изпълнението и бе точен за 1:0.

През втората част Берое опита по-сериозно да затрудни "червените". Старозагорци прилагаха висока преса и опитваха да изравнят, но това откриваше пространства в отбраната им.

Рафаел Енрике и влезлият от пейката Али Соу има нелоши ситуации, но пропуснаха.

Берое успя да стигне до гол чрез Мартин Камбуров, но той бе правилно отменен заради засада.

В 79-ата минута Берое остана с 10 човека, след като Владимир Гаджев, който се появи две минути по-рано на терена, получи травма в ахилеса и напусна игра. Заралии бяха извършили трите си смени и продължиха с човек по-малко.

Численото предимство на ЦСКА веднага даде резултат и домакините взеха инициативата. В 89-ата минута те стигнаха и до втори гол след хубав изстрел на Кристиян Малинов от границата на наказателното поле за крайното 2:0.