България прекърши Норвегия и поведе в своята група от Лигата на нациите

Българите изпитваха огромни трудности в мача, но стигнаха до победата Снимка: Getty Images
Българите изпитваха огромни трудности в мача, но стигнаха до победата

С невероятен характер България победи Норвегия с 1:0 на националния стадион "Васил Левски" и взе втора победа в своята група от Лигата на нациите.

"Лъвовете" бяха надигравани от гостите в по-голямата част от мача, но показаха непримиримост пред собствена публика, запазиха вратата си суха и нанесоха своя удар, за да вземат изключително важни три точки в група 3 на зона C от турнира.

Така българите поведоха в групата си с 6 т. и ще останат начело, независимо как завършат по-късно другите два тима Кипър и Словения.

Трудностите за нашите започнаха още преди първия съдийски сигнал. Симеон Славчев се контузи на загрявката и трябваше да бъде заменен в титулярния състав от Мартин Райнов.

От самото начало Норвегия започна да доминира физически, изненада ни с преса и създаде няколко опасни положения.

Още в 5-ата минута Пламен Илиев трябваше да прави спасяване, а в 19-ата минута шут на Йохансен мина опасно близо до вратата ни.

В 38-ата минута атака отдясно на гостите доведе до поредна кризисна ситуация, но отново Йохансен не беше точен при завършващия удар. Минута преди почивката Илиев пак се намеси, а ударът този път беше на Йонсен.

България не успяваше да задържи топката и не организира почти нищо в предни позиции.

Втората част започна с ново спасяване на Пламен Илиев при пряк свободен удар, изпълнен от Йохансен.

После обаче Петър Хубчев направи решаващата смяна и вкара нападателя Радослав Василев на мястото на Райнов.

В 58-ата минута България сътвори най-добрата си атака, Краев изведе Страхил Попов отдясно, който центрира остро, а Радослав Василев стреля чудесно с глава в далечния ъгъл и откри резултата - 1:0.

В играта на Норвегия имаше стъписване, но скоро те отново подновиха натиска си. Българската защита се справяше с безкрайните центрирания, дълги тъчове и физически сблъсъци, а Пламен Илиев спаси удар с глава в 81-ата минута.

Три минути преди края Норвегия остана с човек по-малко заради втори жълт картон на Нордвейт, а до края нашите се справиха в отбрана и се поздравиха с успеха.