Измъчен обрат за Лудогорец срещу последния

Марселиньо донесе успеха на Лудогорец Снимка: Getty Images
Марселиньо донесе успеха на Лудогорец

Лудогорец постигна трудна победа с 2:1 над Верея в Разград в мач от 8-ия кръг на Първа лига.

Последният в класирането отбеляза първия си гол за сезона именно срещу шампионите - които бяха заложили на титулярите, но определено разочароваха няколко дни преди първия си мач от групите на Лига Европа срещу Байер Леверкузен.

Верея откри в 40-ата минута с прекрасен удар от фаул на Антон Огнянов. Домакините играеха безидейно и създаваха малко положения, а изстрелите им не намираха вратата.

В 78-ата минута обаче Антон Недялков се превърна в изненадващ голмайстор за Лудогорец и с удар отдалеч изравни резултата. Това беше първо неговото попадение с екипа на "орлите".

В 82-ата минута Марселиньо донесе победата на шампионите със страхотно изпълнение от границата на наказателното поле и неспасяем удар за 2:1.

Така Лудогорец се изкачи на второ място в класирането със 17 т., на 2 от лидера Левски, но и с мач повече.