Автогол в добавеното време качи ЦСКА на върха

Автогол в добавеното време качи ЦСКА на върха Снимка: Lap.bg

ЦСКА спечели инфарктна победа с 1:0 над Славия, благодарение на автогол на Венцислав Бенгюзов, паднал във втората минута на добавеното време.

Със спечелените три точки от победата "червените" събраха актив от 10 и поведоха в класирането, като имат с по една повече от Лудогорец и Локомотив Пловдив, който по-рано днес победи Черно море с 2:1.

Това бе трета поредна победа за тима на Стамен Белчев, като и трите бяха постигнати с по един гол разлика - след двете поредни 2:1 над Ботев Пловдив и Ботев Враца. "Армейците" продължават и да са без загуба от началото на кампанията след равенството 2:2 с ЦСКА 1948, което направиха в първия кръг.

Двубоят на "Армията" бе изключително скучен и почти без положение пред двете врати и се бе запътил към логичното 0:0, но във втората минута на добавеното време една атака на домакините по лявото крило мина през Жул Кейта, който пусна топката към Брадли Мазику. Той центрира в наказателното поле, където кълбото бе засечено от Бенгюзов, но за негово съжаление, в собствената му мрежа.

Вратарят на Славия Антонис Стериакис нямаше какво да направи, тъй като ударът дойде отблизо, а и пред себе си имаше фигурата на Али Соу, който също пречеше на видимостта му.

Това е трето поредно поражение за "белите", които имат само една точка от началото на сезона и са единствено над Етър в класирането, който е с нулев актив.

Тагове: цска, славия