България измъкна точка от Северна Македония в Разград

България измъкна точка от Северна Македония в Разград Снимка: Lap.bg

България измъкна точка от Северна Македония с равенство 1:1 на старта на Лигата на нациите.

Мачът беше първи за националите от новото издание на надпреварата, което ни поставя в група 4 на Лига C.

Двубоят се игра в Разград, а стадионът на Лудогорец за пръв път прие официален мач на мъжкия национален отбор.

Гостите надиграха тима на Ясен Петров и накрая ударите бяха 10:2 в полза на македонците, а България не създаде почти нищо в нападение, като изключим гола на Кирил Десподов.

Срещата започна добре за нашите, които успяха да вкарат при първата си реална атака.

В 13-тата минута Десподов направи двойно подаване с Тодор Неделев, изпревари македонските защитници и чукна топката над вратаря Димитриевски за 1:0.

Оттам нататък България твърде лесно се прибра назад и просто изчакваше натиска на македонците, които направиха няколко опасни атаки.

Барди беше изпуснат в наказателното поле и отправи силен удар, с който уцели право в главата българския страж Николай Михайлов и го нокаутира.

Михайлов обаче се свести и опази българската врата до почивката пред погледа на баща си, изгледал мача от трибуните на "Хювефарма Арена".

Гостите започнаха силно втората част и в 50-ата минута изравниха след като при двоен рикошет кълбото стигна до Милан Ристовски и той от чиста позиция не сгреши - 1:1.

Периодът беше силен за Македония и се наложи Михайлов да направи спасяване срещу Алиоски.

Натискът на съперника ни обаче не продължи дълго и в последните двайсетина минути и двата тима изглеждаха доста изморени.

В последната минута на добавеното време България поиска дузпа за игра с ръка в пеналта и първоначално реферът я отсъди.

После обаче той изгледа повторение на ситуацията и видя, че ръката на Муслиу беше прибрана до тялото - така наказателният удар беше отменен.

В другия мач от нашата група Грузия безпроблемно победи аутсайдера Гибралтар с 4:0.

В неделя е следващият мач на българските национали, които посрещат Грузия отново в Разград.