Ботев не издържа с човек по-малко и също отпадна от Европа

Ботев не издържа с човек по-малко и също отпадна от Европа Снимка: Startphoto.bg

Ботев Пловдив отпадна от евротурнирите след загуба с 0:2 при гостуването на Жрински Мостар в третия предварителен кръг на Лигата на конференциите.

Босненците взеха своето тази вечер и продължават с общ резултат 3:2, а най-много им помогна червеният картон на сметката на българския тим, показан на Антоан Конте още в 41-вата минута.

Тогава Ботев вече изоставаше в резултата, а с човек по-малко допусна още едно попадение след почивката и се прости с надеждите си за продължаване напред.

Българският тим създаде две положения в началото, но след 20 минути игра Жрински получи дузпа за нарушение на вратаря на Ботев Ханс Кристиан Бернат.

Зад топката застана Млинар, но Бернат се справи блестящо и спаси дузпата.

За съжаление, Жрински все пак поведе в 39-ата минута след центриране и голов изстрел с глава на Мулахусейнович.

Малко по-късно мачът стана още по-тежък за Ботев, тъй като Антоан Конте изпусна нервите си, опита да удари съперников играч и беше изгонен с червен картон.

В края на полувремето "канарчетата" пропуснаха да изравнят, макар и вече с човек по-малко. Тогава ударът на Акере беше спасен.

Победният гол за Жрински падна в 84-тата минута, когато Томислав Киш беше оставен непокрит и засече подаване отляво за крайното 2:0.

В добавеното време Трибуле вкара във вратата на домакините, но беше отсъдена засада и накрая радостта беше за босненците.