Червен картон не попречи на ЦСКА за Купата

Червен картон не попречи на ЦСКА за Купата Снимка: Lap.bg

ЦСКА се класира за четвъртфинал за Купата на България след победа с 2:0 над гостуващия Арда на "Българска армия".

"Червените" отбелязаха головете си още през първото полувреме чрез Жорди Кайседо и успехът им не подлежеше на съмнение, макар че през втората част останаха с човек по-малко.

Кайседо откри в 22-рата минута с глава след изпълнение на ъглов удар.

Десетина минути по-късно еквадорецът удвои след подаване на Георги Йомов.

Срещата вървеше безпроблемно за домакините до 54-тата минута, когато Брадли Мазику препъна откъсващия се сам срещу вратаря Иван Коконов и видя директен червен картон.

Арда обаче нямаше сили да се възползва от численото си предимство, макар че достигна до ситуация, при която Кайседо трябваше да чисти пред голлинията.

Така ЦСКА стана предпоследният класирал се четвъртфиналист в турнира след Локомотив Пловдив, Левски, Славия, Септември София, Берое и Лудогорец.

Жребият за четвъртфиналите ще се изтегли малко по-късно тази вечер, а последният участник на четвъртфиналите ще стане ясен на 17 ноември, когато е двубоят между Левски Крумовград и Монтана.