Дузпа измъкна слаб ЦСКА в Пловдив

Дузпа измъкна слаб ЦСКА в Пловдив Снимка: Startphoto.bg

ЦСКА измъкна ценна победа с 1:0 при гостуването на Ботев Пловдив в отложен мач от петия кръг на efbet Лига.

"Армейците" изиграха слаб двубой, но спечелиха благодарение на дузпа, отбелязана от Дюкенс Назон през второто полувреме.

Домакините пък определено могат да съжаляват, че не взеха поне точка, след като пропуснаха няколко чисти положения в края на първата част.

Първите двайсетина минути на двубоя бяха равностойни, но после Ботев пое инициативата и в 30-ата минута Рабей изпусна чисто положение сам срещу Густаво Бусато.

В следващите минути "канарчетата" създадоха още няколко ситуации, а минута преди почивката удариха и греда при директно изпълнение на корнер от Рабей.

През второто полувреме в игра се появи Дюкенс Назон, който допринесе за малко по-позитивно представяне на ЦСКА.

Гостите обаче трудно стигаха до опасни ситуации до 70-ата минута, когато Ето'о направи ненужна дузпа, препъвайки Марселино.

Назон се разписа от бялата точка с първия точен удар за ЦСКА в мача.

До края Ботев опита да наложи натиск, но така и не стигна до реална възможност да изравни.

Трите точки върнаха ЦСКА поне временно на първото място в класирането.

"Червените" имат 31 т. и са следвани от ЦСКА 1948 с 30 (и мач повече) и Лудогорец с 29 (и мач по-малко).