Фамозен гол спаси ЦСКА срещу 10 от Локо Пд

Фамозен гол спаси ЦСКА срещу 10 от Локо Пд Снимка: Lap.bg

ЦСКА завърши редовния сезон в първенството ни с равенство 1:1 с Локомотив Пловдив на стадион "Българска армия". Попаденията паднаха в началото и в края на двубоя. "Армейците" бяха по-добрият отбор на терена в по-голямата част от мача, но не успяха да капитализират предимството си.

Локомотив излезе напред в резултата още в четвъртата минута, когато Бирсент Карагарен свали едно центриране с глава към Лукас Салинас. Той се възползва от недобрата постройка в отбраната на ЦСКА, измъкна се и плъзна топката под краката на Бусато.

Домакините имаха шанс да изравнят в 16-ата минута. Али Соу засече с глава центриране от корнер, но ударът му тупна в тревата, след което срещна напречната греда.

Още седем по-късно Мартин Луков отново имаше късмет, след като удар на Едвин Джеси от около 20-ина метра облиза напречната греда.

ЦСКА продължи да натиска и през второто полувреме, но не успяваше да намери очертанията на вратата на Луков. В 66-ата минута пък гостите останаха с човек по-малко, след като Милош Петрович бе изгонен за втори жълт картон.

"Армейците" успяха да стигнат до изравнително попадение чак в 83-тата минута, след като резервата Тиаго донесе точката за "червените" са фамозен изстрел извън наказателното поле и не остави шансове на Луков.

Така двата тима остават с равен актив - по 50 точки, на 12 зад лидера Лудогорец.