Гол в края на продълженията определи първия финалист за Купата на България

Гол в края на продълженията определи първия финалист за Купата на България Снимка: Startphoto.bg

ЦСКА 1948 се класира по драматичен начин за финала в турнира за Купата на България.

"Армейците" завършиха 2:2 след продължения в домакинския реванш срещу Локомотив София и с общ резултат 5:4 достигнаха до мача за трофея.

Гол на Ивайло Чочев в края на второто продължение се оказа решаващ, а двата тима изиграха още един доста оспорван двубой, в който победителите наваксаха два гола пасив.

Малембана изведе Локо напред с ранен гол, а в 18-ата минута Рапосо удвои след ъглов удар.

В 28-ата минута Чочев се разписа от дузпа за домакините и общият резултат стана 4:4.

В самия край на редовното време Умарбаев удари гредата и така пропусна да реши всичко в полза на ЦСКА 1948.

Срещата влезе в продължения и в 117-ата минута Чочев използва центриране на Умарбаев за крайното 2:2, с което тимът му се класира на първи финал в историята си.

Другият финалист ще бъде определен утре, когато е реваншът между Лудогорец и Черно море.

Разградчани спечелиха първия мач с 2:1.