Гредата спря "лъвовете" за победа срещу участник на Евро 2020

Националният отбор на България започна с равенство 1:1 срещу Словакия серията си от юнски контроли. Мачът се игра в Австрия, а "лъвовете" записаха второ равенство при новия селекционер Ясен Петров след 0:0 в световната квалификация със Северна Ирландия в края на март.

Резултатът определено е положителен, тъй като словаците са на европейско за разлика от нас, които не сме помирисвали голям форум от 2004-та.

Родните национали започнаха добре и още в самото начало Кирил Десподов можеше да даде аванс на нашите "лъвовете", но късметът му изневери, като след негов удар с глава топката срещна горната греда. Той засече хубаво центриране на Васил Божиков отляво.

Три минути по-късно България поведе след първия гол на Атанас Илиев за "трикольорите". Основната заслуга за попадението бе на Десподов, който отне топката, нахлу в наказателното поле и намери тарана на пловдивския Ботев, а той с едно докосване бе точен.

В 26-ата минута словаците изравниха чрез Бенеш, който с плътен изстрел от 15-16 метра матира вратаря ни Наумов.

През втората част Ясен Петров направи доста промени, а играта беше равностойна.

В 70-ата минута Доминик Янков, който се появи на мястото на Момчил Цветанов, можеше да изведе нашите напред, но техничният му удар бе спасен акробатично от вратаря.

До края гол така и не падна.

Проверката е първа от мини турнето на "лъвовете", които имат още гостувания на Русия (5 юни) и световния шампион Франция (8 юни).