Излагация за ЦСКА и победа за Локо в първите мачове от Лигата на конференциите

Излагация за ЦСКА и победа за Локо в първите мачове от Лигата на конференциите Снимка: Lap.bg

ЦСКА завърши при разочароващо нулево равенство срещу Лиепая в първия си мач от новия евротурнир Лига на конференциите.

"Армейците" не успяха да преодолеят анонимния съперник на "Българска армия" и изиграха втори пореден слаб мач след поражението с 0:4 от Лудогорец за Суперкупата.

По същото време Локомотив Пловдив се наложи над чешкия Словачко с 1:0 с късен гол на "Лаута" и стартира с победа в евротурнирите.

Двата ни евроучастника бяха доста затруднени в двубоите си от втория предварителен кръг на Лигата на конференциите, макар че играха у дома срещу доста скромни противници.

Тимът на ЦСКА не направи нещо кой знае какво срещу Лиепая, въпреки че имаше инициативата в срещата.

Интересните положения бяха много малко и първото полувреме ще се запомни с инцидента с Валентин Антов, който отнесе много тежък удар в лицето и се наложи да бъде отведен в болница с линейка.

През втората част многобройните грешки на играчите на Любослав Пенев продължиха и отборът така и не стигна до някаква по-сериозна ситуация пред латвийската врата.

На "Лаута" двубоят вървеше равностойно, но през първата част Илко Пиргов направи много важно спасяване при удар на останалия сам срещу него Холцер.

През втората част Локо заигра по-добре и създаде няколко опасности.

15 минути преди края се стигна до куриоза главният съдия да се контузи и се наложи четвъртият рефер да го замени.

В 89-ата минута дойде скъпоценният гол, дело на Петър Витанов.

Той разпечата вратата на Словачко с хубав удар от двайсетина метра и даде много важно предимство на пловдивчани преди ответния сблъсък.