Изненадващ финалист за Купата на България

Изненадващ финалист за Купата на България Снимка: Lap.bg

Арда се класира на финал за Купата на България за пръв път в историята си.

Отборът от Кърджали победи Славия с 1:0 в Овча купел в полуфинала реванш и отстрани съперника след 0:0 в първия двубой преди седмица.

Попадението за успеха отбеляза Алекс Петков в 26-ата минута след като засече центриране от корнер.

"Белите" така и не стигнаха до попадение, въпреки че натискаха и създадоха достатъчно на брой положения.

Още в 8-ата минута Виячки уцели гредата, а Димитър Рангелов изпълни дузпа в края на първата част, но стреля слабо и Иван Караджов спаси.

20 минути преди края Славия удари втора греда при далечен удар на Узунов.

Арда ще научи съперника си за финала утре, когато е реваншът между Лудогорец и ЦСКА.

Финалният мач за Купата на Българя ще се играе на 19 май на националния стадион "Васил Левски".