Каранга се отпуши, а ЦСКА постигна най-голямата си победа през пролетта

Каранга се отпуши, а ЦСКА постигна най-голямата си победа през пролетта Снимка: Startphoto.bg

ЦСКА не се затрудни срещу Ботев Пловдив и отнесе гостите с 4:0 на националния стадион "Васил Левски".

Това беше най-убедителната победа на тима на Нестор Ел Маестро през пролетния полусезон.

Мачът от 25-ия кръг на efbet Лига ще се запомни с двата гола на Фернандо Каранга, който откри головата си сметка след завръщането си с екипа на "армейците".

Джонатан Линдсет откри с добавка в 25-ата минута, а още преди почивката Каранга реши всичко с двете си попадения.

Бразилецът се отпуши след центриране от корнер, а малко по-късно попадение на Ботев не беше зачетено заради нарушение в атака на Уме Емануел.

После Каранга вкара нов гол с глава след статично положение и интригата приключи.

През втората част се разписа и Матиас Фаетон, за да оформи крайния резултат.

С победата ЦСКА се изравни по точки с Черно море и двата тима делят второто място с по 54 пункта.

Лидерът Лудогорец е с 57 и с мач по-малко.

За "червените" пък предстоят още две срещи с Ботев в полуфиналите за Купата на България.