Кошмар за националите и край на мечтата за Евро 2020

Кошмар за националите и край на мечтата за Евро 2020 Снимка: Lap.bg

България се прости с мечтата за класиране на Европейското първенство след загуба с 1:3 от Унгария в полуфиналния бараж на националния стадион "Васил Левски".

Дългоочакваният двубой се разви кошмарно за нашите, които допуснаха лековати голове, пропуснаха своите положения, а за капак ВАР се намеси, за да отмени дузпа в наша полза.

Срещата започна равностойно, но нашите позволиха гостите да им отбележат без никакво сериозно положение от първия си корнер в мача.

В 17-ата минута защитата на България не успя да се справи с центрирането от ъглов удар и Вили Орбан с гърди засече отблизо във вратата на Илиев.

"Трикольорите" реагираха веднага и още в следващата минута Тодор Неделев изстреля снаряд към Петер Гулаши, който направи първото си спасяване.

Не след дълго Галин Иванов напусна принудително игра, но дебютантът Георги Йомов, който влезе от скамейката, се включи силно.

До почивката България наложи натиск и пропусна още две страхотни положения.

Първо Неделев стреля с глава отблизо след прекрасно центриране на Антон Недялков отляво, но Гулаши спаси с крак.

Секунди преди паузата Сисиньо центрира прострелно от другия фланг, а Божидар Краев технично засече с пета, Гулаши обаче и този път се справи.

Като цяло българите надиграха противника през първата част, но втората стартира катастрофално.

В 47-ата минута Калмар стреля през стената от фаул и след рикошет топката подведе Пламен Илиев - 2:0.

Десетина минути по-късно получихме златен шанс да се върнем в двубоя, след като реферът Марчиняк отсъди дузпа за удар на Адам Ланг в лицето на Краев.

Когато Неделев вече беше заложил топката на бялата точка и се готвеше да изпълни, ВАР се намеси, промени решението на главния съдия и отсъди пряк свободен удар точно пред пеналта.

В следващите минути се случиха още две ситуации, при които "трикольорите" можеха да получат дузпа. Първо Георги Йомов, а после наскоро влезлият Кирил Десподов паднаха в наказателното поле, но и двете положения не бяха стопроцентови.

В 75-ата минута Унгария реши всичко след центриране отляво и гол на Николич с глава. Нападателят беше съвсем забравен от централните защитници и стреля необезпокояван.

Две минути преди края България направи отлична атака и Георги Йомов вкара първи гол с националната фланелка, но за обрат вече беше твърде късно.

За място на Евро 2020 Унгария ще спори с отбора на Исландия, който победи Румъния с 2:1.