Левски грабна победата в 95-ата минута!

Левски грабна победата в 95-ата минута! Снимка: Lap.bg

Левски грабна инфарктна победа с 1:0 като гост на малтийския Хамрун Спартанс в първи двубой от третия предварителен кръг на Лигата на конференциите.

Филип Кръстев се превърна от грешник в герой за "сините" с гол в 95-ата минута, секунди преди последния съдийски сигнал.

По-рано Кръстев пропусна дузпа, но се реваншира по най-добрия начин в един тежък двубой за тима на Станимир Стоилов.

"Сините" започнаха обещаващо и в 8-ата минута Уелтън беше изведен сам срещу вратаря, но не успя да го преодолее.

Минута по-късно Левски получи дузпа след игра с ръка на играч от Хамрун при едно центриране от ъглов удар.

Филип Кръстев застана зад топката, но нацели гредата и така пропиля големия шанс.

След пропуснатата дузпа настроението при "сините" спадна, а Хамрун погледна към вратата на Николай Михайлов и накара стража да се намесва в 29-ата минута.

После отново гостите създадоха положение, но Цунами не намери очертанията с глава след корнер.

През втората част Левски отпадна физически и спря да създава положения, а Михайлов направи ново важно спасяване в 59-ата минута.

Едва в края, след поредица от смени на Станимир Стоилов, в българския тим имаше раздвижване.

Така в 95-ата минута Кръстев овладя в наказателното поле и с левия крак прати топката под гредата за победното 1:0.

Левски трябва да довърши започнатото в реванша на "Герена" след седмица, за да продължи в плейофния кръг за влизане в групите.

Там евентуален съперник ще бъде АЕК Ларнака или Партизан. В първия мач между тези два тима АЕК направи пълен обрат и спечели с 2:1.