Левски излъга Славия в дербито

Левски излъга Славия в дербито Снимка: Lap.bg

Левски победи Славия с 1:0 на "Герена" в най-старото столично дерби от 22-рия кръг на първенството.

Така "сините" взеха реванш за поражението си от "белите" в турнира за Купата на България преди няколко дни.

Днешният двубой беше поредният в през този месец, който се игра при обилен снеговалеж, а във втората половина на второто полувреме теренът стана много тежък.

Точно тогава обаче "сините" стигнаха до победно попадение чрез Найджъл Робърта, който реализира с глава след центриране от фаул.

Това беше пети пореден мач за Левски без загуба в шампионата и той им отрежда все още осмо място в класирането с актив от 27 точки. За отборът на Славиша Стоянович остават някакви надежди за класиране в топ 6. Шестата позиция е на четири точки разстояние. Славия остава с 19 точки на 12-ата позиция и битката в дъното обещава да е все по-оспорвана.

Левски стигна до победно попадение в 85-ата минута. Марин Петков центрира от фаул и Найджъл Робърта засече с глава, за да прати топката под гредата за крайното 1:0.