Левски подчини Лудогорец в 101-вата минута в драмата на сезона!

Левски подчини Лудогорец в 101-вата минута в драмата на сезона! Снимка: Lap.bg

Две дузпи в добавеното време, два червени картона, много драма и нерви и 3:2 за Левски срещу Лудогорец в Разград в първия полуфинал между двата отбора в турнира за Купата на България!

След мача се стигна до напрежение и грозни сцени с главен герой Станимир Стоилов, треньора на "сините". Мъри обезумя, провокиран от един от помощниците на Лудогорец. Налетя и на рефер. Получи червен картон.

Иначе последните две попадения в двубоя - за 2:2 и крайното 2:3 - паднаха отвъд 90-те минути, и то от бялата точка. Абсолютна драма и радост за 3 хиляди в сектора за гости!

Дербито показа, че ще е интересно още в първите си минути. В 6-ата след грешка на домакините Илиян Стефанов намери Билал Бари, който подаде към Уелтън на празна врата, крилото реализира за Левски, но попадението беше отменено заради засада.

Пет минути по-късно Десподов реализира великолепен гол след като получи дълго подаване от Шоу, справи се с двама бранители на "сините" и матира Пламен Андреев с отлично насочен удар от 17-18 метра.

До края на полувремето играта се накъса, а нервите властваха на терена.

Втората част започна с изравнителен гол. Кордоба намери Цунами, той напредна вихрено и пусна веднага към Уелтън, който стреля. Топката бе избита и попадна в Драган Михайлович, който матира Слуга за 1:1. Това се случи в 52-рата минута, а само пет по-късно "сините" се добраха до пълен обрат. Сунберг засече с глава от корнер, изпълнен от Стефанов, топката попадна на десния крак на Бари и той отблизо разстреля Слуга за 1:2.

12-13 минути преди края Недялков от Лудогорец и Кордоба от Левски бяха изгонени след сдърпване.

В самия край на редовното време дойде спорно решение и намеса на ВАР.

Топката срещна ръката на Цунами, а Ивайло Стефанов опря до монитора, преди да посочи бялата точка. Сотириу застана за изпълнение и не сбърка - 2:2. Но това не беше всичко!

В 11-ата минута на добавеното време Левски стигна до победата също от дузпа. Зад топката застана Георги Миланов, чийто удар беше париран от вратаря на домакините. Опитът обаче бе повторен заради излизане на стража Слуга. Марин Петков бе точен за крайното 2:3.

Реваншът между "зелените" и "сините" е на 22 април от 19:00 ч. на "Герена". В другия полуфинал снощи ЦСКА взе аванс от 2:0 срещу Славия след първия мач.