Левски се издъни мощно у дома след успеха в дербито

Левски се издъни мощно у дома след успеха в дербито Снимка: Startphoto.bg

Левски записа безславна загуба с 0:2 от Берое насред стадион "Георги Аспарухов".

Тимът на Станислав Генчев помрачи добрите впечатления от победата в дербито с ЦСКА преди няколко дни и изигра много слаб мач, в който си заслужи поражението.

Макар че привидно владееше играта през голяма част от времето, "синият" отбор нямаше достатъчно идеи в предни позиции, а през втората част лъснаха и слабостите му в отбрана.

Домакините имаха преимущество през първата част, а опасни удари на Карлос Охене и Алекс Колев бяха спасени от вратаря на Берое Артур Мота.

През втората част положения се откриха и пред Цунами и Мустафа Сангаре, но старозагорци също организираха няколко добри атаки.

Така се стигна до 63-тата минута, когато Хуанка Пинеда откри резултата отблизо след центриране отдясно.

Попадението шокира "сините", а те можеха да получат дузпа малко по-късно, но Волен Чинков си замълча в ситуацията.

Смените на Станислав Генчев не помогнаха и Левски не създаваше нищо в предни позиции, а същевременно се оголи в защита.

В 83-тата минута Сантиаго Годой завърши отлична контраатака и реализира за 2:0, а мачът съвсем се изплъзна от левскарите. Първоначално при втория гол беше отсъдена засада, но ВАР показа, че такава няма.

Загубата означава, че Левски вече дели второто място в класирането с Ботев Пловдив, като и двата тима имат по 28 т.

Лидерът Лудогорец е с 31 и с два мача по-малко от "сините".