Левски взе столичното дерби, Лудогорец не успя да победи последния

Левски взе столичното дерби, Лудогорец не успя да победи последния Снимка: Lap.bg

Левски победи Локомотив София с 1:0 на "Герена" в столичното дерби от 24-тия кръг на efbet Лига.

"Сините" отново показаха, че са в подем и заслужено взеха трите точки с гол на бившия играч на Локо Илиян Стефанов.

Атакуващият халф се разписа преди почивката от втория опит, след като първия му удар беше спасен. Това беше негово дебютно попадение за Левски.

Домакините можеха да отбележат и още голове, веднъж им попречи и гредата.

Победата върна Левски на петата позиция в класирането с 36 т.

По-рано днес шампионът Лудогорец се провали при гостуването на последния Царско село и стигна само до 1:1 в покрайнините на София.

Домакините имаха предимство на почивката с ранен гол на Лукас Мартинс, а Оливие Вердон изравни за Лудогорец, но на ужасния терен "орлите" не стигнаха до нещо повече от точка.

Така Царско село поднесе нова голяма сензация, след като успя да завърши наравно и с ЦСКА.

Разликата между Лудогорец и "червените" в класирането вече е 9 т. в полза на разградчани, които обаче имат и мач повече.