Лидерът Локо Пд се провали на "Лаута"

Водачът в класирането на Първа лига Локомотив Пд не успя да запише победа в трети пореден мач. "Черно-белите" разочароваха феновете си с поражение с 1:2 от Берое на "Лаута".

Така преднината на Локо на върха пред Черно море остава само една точка, но пловдивчани вече имат и мач повече от "моряците", които в неделя гостуват на Левски на "Герена".

Старозагорци нанесоха своя двоен удар още през първото полувреме. В 28-ата минута Берое изпълни много бързо тъч, което позволи на Франциско Политино да надбяга Ангел Лясков по левия тъч и да стигне до голлинията. Политино шутира, но Динко Хоркаш се намеси, парирайки в корнер. От последвалия ъглов удар гостите от Стара Загора стигнаха до гол. Точен за заралии беше Вини Тирбулет. Хорхе Сегура не отскочи добре, а топката падна точно пред Тирбулет, който с безпощаден удар от близка дистанция не остави шансове за намеса на Хоркаш.

Гостите стигнаха до втори гол още преди края на първото полувреме. Този път Тирбулет подаде към втора греда към Сантиаго Годой, който изпревари Ангел Лясков. Останаха сериозни съмнения, че Годой е в положение на засада в момента на подаването, но след дълго преразглеждане на ситуацията от ВАР голът бе зачетен.

Единственото, което успя да направи Локо до края е да върне едно попадение чрез Димитър Илиев в петата минута да добавеното време.