Лудогорец преодоля коравия Мура, ще играе с гръцки гранд

Лудогорец преодоля коравия Мура, ще играе с гръцки гранд Снимка: Lap.bg

Лудогорец постигна трудна победа с 3:1 над словенския Мура в Разград и се класира за третия квалификационен кръг на Шампионската лига.

Българският шампион сам си причини доста главоболия в срещата срещу коварния съперник, но постигна изключително ценен успех след нулевото равенство в първия сблъсък.

Всичко започна прекрасно с гол на Пиерос Сотириу още в 4-тата минута, извел домакините напред.

Постепенно Мура взе да показва зъби и Кахлина трябваше да спасява вратата си след удар на Коус.

Мачът стана двуостър, Лудогорец продължаваше да създава положения, но пропусна рано да си реши мача.

Така в 64-тата минута гостите изравниха с гол на Хорват и последваха напрегнати минути за българския тим.

Все пак нещата си дойдоха на мястото и в 82-рата минута резервата Елвис Ману се възползва от пас на Каули след много груба грешка в защитата на Мура, за да се разпише отблизо за 2:1.

В добавеното време Лудогорец контраатакува и Каули Оливейра отбеляза гола на успокоението за 3:1.

Победата е с изключителна стойност за Лудогорец, защото не само изпрати отбора в следващия кръг на Шампионската лига, но му гарантира в най-лошия случай попадане в групите на новия турнир Лига на конференциите.

В касата на разградчани ще влязат поне 2.94 млн. евро, а ако отпаднат от следващия си съперник - гръцкия гранд Олимпиакос, те ще играят в плейофа за Лига Европа.

Олимпиакос ще бъде доста по-сериозно предизвикателство от Мура, а в първия мач през следващата седмица Лудогорец ще гостува в Пирея.

Тагове: лудогорец, мура