Лудогорец загря за Лига Европа с двойка срещу 10 от Септември

Лудогорец загря за Лига Европа с двойка срещу 10 от Септември Снимка: start-photo.bg

Лудогорец отново окупира еднолично върха в първенството след победа с 2:0 над Септември София.

Мачът протече в близо до тренировъчното темпо, а разградчани направиха прилична загрявка за визитата на Андерлехт от Лига Европа през седмицата.

Двубоят се игра на стадион "Локомотив" в столичния квартал "Надежда", а домакините играха почти цял мач с човек по-малко, след като Георги Върбанов бе изгонен още в 20-ата минута.

Бранителят събори умишлено откъсващия се сам срещу вратаря Кайо Видал и резонно му бе показан директен червен картон.

Лудогорец удари в рамките на десет игрови минути. "Орлите" поведоха във втората минута от добавеното време на първата част с гол на Руан Секо. Стражът на Септември спаси удар отблизо на Чочев, но топката попадна у Секо, който не сбърка.

В 55-ата минута Лудогорец удвои преднината си. След центриране отдясно Чочев стреля с глава. Топката се удари в гредата и след това рикошира в крака на Мартин Христов, който си отбеляза автогол.

С победата шампионите събраха 31 точки на върха, с три повече от Левски и мач по-малко от "сините". Септември е 13-и с 10 пункта.

Задоволи любопитството си по най-удобния начин - абонирай се за седмичния ни бюлетин с най-интересените статии.