Националите отново рухнаха в края и си тръгват огорчени от Уелс

Националите отново рухнаха в края и си тръгват огорчени от Уелс Снимка: Getty Images

България загуби с 0:1 гостуването на Уелс във втория си мач от своята група в Лигата на нациите.

19-годишният футболист на Ливърпул Неко Уилямс отбеляза единствения гол в 94-ата минута и огорчи нашите, които хвърлиха много сили в срещата и заслужаваха да се преборят поне за точка.

Във втори пореден мач обаче България получава гол в последните секунди. Преди няколко дни при равенството 1:1 с Ейре, съперникът ни изравни в 93-ата минута.

Днес селекционерът Георги Дерменджиев беше направил няколко промени в състава спрямо мача с ирландците.

Натурализираният бразилец Сисиньо направи дебют с фланелката на България, Бирсент Карагарен и Янис Карабельов пък за пръв път бяха титуляри.

От самото начало България стоеше добре на терена, пресираше домакините и затваряше пространствата към вратата на Георги Георгиев.

В няколко периода нашите получаваха възможност и да владеят по-трайно топката. Уелс не наложи домакински натиск и положения пред двете врати почти нямаше.

В 24-ата минута Галин Иванов опита да обстрелва Хенеси по диагонала, но неточно. В края на частта Кристиан Димитров сбърка при едно отиграване с глава и сервира топката на Бруукс, който стреля много неточно.

После Гарет Бейл шутира от пряк свободен удар, но не затрудни Георгиев.

През втората част тимът на Уелс успя да наложи натиск, през повечето време обаче нашите се защитаваха добре.

Георгиев се намеси при един пробив на Даниел Джеймс, а малко по-късно Дейвид Бруукс уцели гредата с хубав удар в горния десен ъгъл.

В добавеното време нашите ненужно изпаднаха в съвсем глуха защита и бяха наказани.

Джонатан Уилямс центрира отляво и друга от резервите, Неко Уилямс, надскочи Спас Делев, за да вкара с глава и да донесе победата на своите.

Така България е само с 1 т. от първите си два двубоя в група 4 на дивизия Б.

Уелс вече е с пълен актив от 6 т., а по-късно тази вечер е другият мач в групата между Ейре (1 т.) и Финландия (0).