Съдбата спаси сърбите в Разград

Гол в последните секунди на 6-минутното продължение осигури точка на Сърбия в евроквалификацията срещу България в Разград. Мачът завърши 1:1, а съдбата отне това, което нашите заслужаваха - победата!

По всичко личеше, че националите ще запишат първата си победа от четвъртия си опит. Кирил Десподов в началото на втората част се разписа и "лъвовете" бранеха аванса си до последно, но не беше писано. Дарко Лазович вкара за "плавите" с далечен шут буквално преди последния съдийски сигнал и разочарованието бе голямо.

България изигра много добър мач на фона на бледото представяне досега, но не можем да не отчетем и факта, че "плавите" бяха без някои от най-големите си звезди.

Срещата започна двуостро от първите минути и атаките валяха и към двете врати.

В 25-ата минута Страхиня Павлович потърси опасно с глава мрежата след корнер, но топката излезе в аут. В ответната атака на Кирил Десподов не му достигна една крачка, за да открадне топката под носа на вратаря на Репрезентацията. Скоро след това Ивайло Чочев шутира от петнайсетина метра над целта.

След половин час игра дойде и първата златна възможност за нашите. Десподов намери Георги Русев, който се откъсна от защитата на гостите и излезе сам срещу стража Ваня Милинкович-Савич. Българското крило обаче стреля на сантиметри покрай вратата, пропускайки положението.

До почивката гол не падна, а второто полувреме започна вихрено за нас.

Няколко минути след антракта се стигна до разбъркване в наказателното поле на "плавите", а докато Ваня-Милинкович Савич разбере какво се случва, Кирил Десподов стреля неспасяемо покрай него и топката се спря в мрежата - 1:0 за България.

Нашите бързо приеха играта в своята половина и предимно се бранеха, което не изглеждаше никак добра идея. В 69-ата минута обаче като по чудо не поведохме с 2:0. Влезлият като резерва Филип Кръстев комбинира с Кирил Десподов отдясно и нахлу с финт в наказателното поле на сърбите. Последва великолепен удар с левия крак, но топката срещна гредата. Няколко сантиметра по-надолу пращаха кълбото в мрежата, тъй като шутът бе прецизно насочен и бе доста силен.

До края играта се накъса, което бе от полза за нашите, но развръзката не беше щастлива.

Критичните ситуации заваляха в края. В 89-ата минута Груев застана на пътя на топката при един удар на гостите от наказателното поле и спаси вратата на Дюлгеров, а малко по-късно отново се стигна до успешно опълчение, за да запазим резултата.

Непоправимото обаче се случи девет секунди преди края. Лазович се възползва от една свалена топка и от границата на наказателното поле матира Дюлгеров.