Шампионът затвърди разгрома над ЦСКА с победа срещу Ботев

Шампионът затвърди разгрома над ЦСКА с победа срещу Ботев Снимка: Lap.bg

11-кратният шампион Лудогорец записа пета поредна победа в първенството, след като се наложи с 2:1 над Ботев Пловдив на стадиона в Коматево.

Спас Делев откри резултата за гостите, благодарение на щастлив рикошет. Ударът на българския нападател в 39-ата минута рикошира в краката на Супрайен и остави безпомощен Ханкич.

Ботев успя да изравни още преди края на полувремето. В 45-ата минута Па Конате се измъкна в малкото наказателно поле и с технично докосване засече центриране отдясно на Редар Абей.

Малко след почивката Лудогорец нанесе втори удар, който се оказа и решителен. Попадението падна след комичен автогол. Текпетей пусна извеждащо подаване в наказателното поле на Ботев, Джеймс Ето'о го пресече, но вместо да изчисти топката, я вкара в мрежата си, оставяйки вратаря на "канарчетата" тотално беззпомощен за втори път.

Домакините имаха едно чисто положение, от което да стигнат до равенството, но в 68-ата минута опитът на Мохамед Брахими да прати топката между краката на стража на Лудогорец не сполучи.

Загубата остави Ботев с 46 точки на третата позиция преди мача между Черно море (45 т.) и Левски (42 т.) във Варна.