Славия би Ботев и ще играе в Европа следващия сезон

Славия би Ботев и ще играе в Европа следващия сезон Снимка: Lap.bg

Славия е последният български отбор, който си спечели място в евротурнирите догодина. Бронзовият медалист победи Ботев Пловдив в баража за Европа с 2:1 и така ще играе в квалификациите за Лига Европа.

Славия стигна до баража, заемайки третата позиция в първата шестица на първенството. Със силен финален спринт най-старият столичен клуб изпревари Левски. Ботев пък се пребори за първата позиция във втората осмица, като елиминира в директен мач Черно море.

Янис Карабельов изведе "белите" напред в резултата в 41-вата минута, а Ивайло Димитров удвои аванса на славистите в 84-тата с хубав гол от пряк свободен удар. Крайното 2:1 оформи Андерсон Барбоса три минути по-късно.

Ботев доигра двубоя в намален състав, след като Джонатан бе изгонен. Бразилецът изпусна нервите си след фаул срещу него на Попадийн и блъсна играча на Славия без топка, заради което заслужено бе изгонен.

Така Славия се присъедини към шампиона Лудогорец, който ще играе пресявки за Шампионската лига, и към ЦСКА, заедно с който ще се бори за влизане в групите на Лига Европа.