След пет кръга Лудогорец отново е начело

След пет кръга Лудогорец отново е начело Снимка: ludogorets.com

Лудогорец излезе на първата позиция в класирането след победа с 3:1 над Локомотив Пловдив в Разград. Шампионите стигнаха до успеха след обрат, като и четирите попадения паднаха през втората част.

По този начин "орлите" си върнаха на Локото за загубата в мача за Суперкупата, който загубиха също на "Хювефарма Арена" преди началото на сезона.

Локомотив започна по-добре и бе по-добрият отбор на терена през първата част, но успя да материализира преимуществото си едва в 52-рата минута. Тогава Бирсент Карагарен намери една изчистена топка от ждроб и с удар от границата на наказателното поле я прати в долния ляв ъгъл на Владо Стоянов.

Само десет по-късно Доминик Янков изравни, засичайки подаване на Антон Недялков отляво и прати топката под гредата. В 79-ата Лудогорец осъществи пълен обрат чрез Алекс Сантана, който прати неспасяем фалцов удар от около 20 метра в долния десен ъгъл на Мартин Луков.

Крайният резултат оформи едно от новите попълнения - Елвис Ману, за когото това бе първо попадение с екипа на разградчани.

С победата тимът на Павел Върба се изкачи на първото място в класирането с актив от 12 точки, изпреварвайки с една ЦСКА, който направи 1:1 с Черно море във Варна. Пловдивчани са пети с девет пункта.